Радио Штип
Балкан

Убиство со чекан во Суботица

41- годишната Јасна Матиќ од Суботица, лежела во локва крв пред куќата во која била подстанар, а според српските медиуми несреќната жена добила удар во главата и била оставена да искрвари до смрт.

Безживотното тело лежело пред влезната врата, а во полиција пријавиле соседите.

Мотивот за убиство сеуште не е познат, но соседите на Јасна тврдат дека таа живеела сама.

Соседите велат дека никогаш не разговарале со неа, но дека била твка и повлечена жена.

„Таа синоќа си дојде од работа околу 22 часот, ние гледавме серија и слушнавме истрел мислевме дека е петарда“ раскажал соседот

Слични Новости

Босанскиот сериски убиец, е убиен

trajce jovanov

Дачиќу-пачиќу, не причај глупости бре, немо` да нас срамиш, му порача српската фолк естрада.

trajce jovanov

Во Зеница пороади поплава , прогласена елементарна непогода

trajce jovanov

Leave a Comment