Почетна / Избор на Уредникот / Универзалните играчи

Универзалните играчи

Откако мандатарот Заев на листата на Министри го стави градоначалникот на Штип-Благој Бочварски, по секундите на еуфорија, тие што се на функции поставени од градоначалникот почнаа да му се лутат на Заев, стравувајќи дека за догледно време  ќе бидат историја.Едни стравуваат други станаа универзални играчи.За се‘ ги бива, и за се‘ и со се‘ се мешаат.И во СДСМ пак тие, што ги знае народот демек божени вршители на должност градоначалник. И во ДПМНЕ кои секогаш се подготвени на избори да загубат истите универзални играчи.Ги бивало не ги бивало не е важно, тие сметаат дека можат да одговорат на задачите, па дури и да бидат космпонаути, иако  понекогаш се вивнуваат во небеса, и ја имаат почувствувано земјината гравитација,сепак не биле во бестежинска состојба.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *