Почетна / Избор на Уредникот / Универзитетски професори да не бидат лидери на политички партии.

Универзитетски професори да не бидат лидери на политички партии.

Универзитетите како највисоки образовни институции, треба да научат нивните вработените особено професори, доктори, магистри, и слични, што помалку да ги има во политиката.

Ни требаат мудри луѓе за совети, но не и за активно учество во политичкиот живот на државата.

Не е етички,да си универзитетски професор да земаш плата од народот ,и да бидеш лидер на политичка партија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *