Почетна / Црна хроника / Усмртена жена на патот во Кадрифаково

Усмртена жена на патот во Кадрифаково

На 09.10.2020 во 06.27 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат во с.Кадрифаково, светиниколско, патничко возило „форд фокус“, со светиниколски регистарски ознаки, управувано од Т.Г.(43) од с.Ерџелија, светиниколско, удрило во пешакот С.П.(45) од с.Кадрифаково. Во незгодата, С.П. се здобила со повреди и починала на местото на незгодата. Увид извршила увидна екипа од Полициска станица Свети Николе во координација со Јавен обвинител.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски бележник

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (02/03.02.2021) на ниво на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *