Почетна / Избор на Уредникот / Утешително:Од Ковид 19 помалку се умирало…

Утешително:Од Ковид 19 помалку се умирало…

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје, кој се однесува на периодот за минатата недела (од 17 до 23 август) се направени 11.129 тестирања за коронавирус.Од нив регистрирани сe вкупно 839 нови позитивни случаи од 29 градови во државата и намалување од 7.0%, во однос на минатата недела.Најголем дел од регистрираните случаи се од Скопје (n=281; 33,5%). Во овој период, бројот на новопотврдени случаи е под 20 лица во 16 града во земјата.Пријавени се 19 смртни случаи од шест градови или два повеќе во однос на претходната недела и сите се на возраст над 60 години. Од нив, 16 биле хоспитализирани, а три лица починале во вонболнички услови. Коморбидитети се регистрирани кај 16 починати лица.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *