Почетна / Занимливости / Утревечер , вечер на џез музика со Cuckoo rack (Bopers)- Jazz Quintet

Утревечер , вечер на џез музика со Cuckoo rack (Bopers)- Jazz Quintet

Утре вечер во Дом на млади, а во рамки на манифестацијата Штипско Cuckoo rack (Bopers)- Jazz Quintet.Квинтетот го сочинуваат:
Кирил Кузманов – алт саксофон,
Трајче Велков – труба,
Гордан Спасовски- пијано,
Кирил Туфекчиевски- контрабас,
Виктор Филиповски- тапани
Утрешната  летна ноќ е резервирана за џез, како дел од Штипско Културно Лето 2019 Ќе се изведуваат џез стандарди и авторски теми на овој состав .
Влезот е слободен,Концертот започнува во 21 часот и 30 минути

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *