Почетна / Спорт / Уште една неславна фудбалска сезона.

Уште една неславна фудбалска сезона.

Завршивме со уште една неславна, преку се‘ очајна фудбалска сезона.Тоа секако не е поради кови 19.Ковид 19 беше изговор дел од клубовите иуправата на ФФМ да си ги завршат замислените цели од его побуди.Така  ФФМ ги објави екипите на кои им е издадена лицевца за настап во УЕФА клупските натпреварувања за сезоната 2020 – 2021година и тоа : Академија Пандев, Македонија ЃП, Работнички, Ренова, Силекс, Шкендија и Шкупи.Комисијата реши лиценца да не се издаде на екипите на Вардар, Брегалница, Борец и Струга Трим Лум.Вардар откачен , Брегалница по принципот кротко јагне.Ќе немало фудбал во Македонија,со вакви мерки, како да има фудбал?

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *