Почетна / Избор на Уредникот / УЈП и угостителите – Рогови во вреќа

УЈП и угостителите – Рогови во вреќа

Штипските угосители денеска во општината штип  остварија средба со  директорката на УЈП Сања Лукаревска . Беа разменети искуства околу проблематики за работењето на УЈП и угостителските објекти, со мислите кон штипската пастрмалијада.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *