Почетна / Спорт / Фаворитите без кикс.

Фаворитите без кикс.

Во 6 коло во Втората лига, исток не се случи некое поголемо изненадување. Челните екипи Тиквеш и Брегалница забележаа рутински победи. Брегалница победи со 1-0 во Пехчево каде го совлада Кит-го., со голот на Мартин Стојанов од слободен удар Убав гол на Мартин Стојанов. Од друга страна Тиквеш  против “Слога“-Виница имаше проблеми само на почетокот на средбата, кога домашните постигнаа гол од пенал и поведоа со 1-0..Од пенал израмни Тиквеш. Во продолжението , кавадарчани ја надиграа домашната екипа и заслужено победија со 3-1. Саса доста се намачи со Плачковица- да победи. Единствениот гол го постигна Трајче Ефремов. Осогово пријатно изненади, играјќи 1-1 со Победа во Могила. Росоман дома немаше сили да го изненади Кожув. Гегеличани победија со 2-1.. На чело на табелата водат Тиквеш и Брегалница со по 14 бодови.

Штипски асови.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *