Почетна / Црна хроника / Фатени и пак в затвор испратени.

Фатени и пак в затвор испратени.

Во Полициската станица Струмица од слобода биле лишени Ш.М.(31) од Струмица и И.Р.(25) од Штип, врз основа на распишани централни потерници за издржување на затворски казни во Казнено поправните установи Струмица и Штип за сторени кривични дела „тешка кражба“. Лицата биле предадени на установите за издржување на казните.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *