Радио Штип
Македонија

Филип Петровски ќе го биеле некогаш неговите

Кандидатот за претседател од ДПМНЕ Филипчо Петровски дошол да го испита пулсот на штипјани Кога дошол во Штип Филип Петровски бил пречекан од 3 членови на ДПМНЕ.

Заминале во кафетаријиа  на кафе и муабет со граѓаните да им се претстави.Во кафичот  бил исвиркуван како предавник.

Одејќи да се поздрави на маса без да знае дека седат членови на Обединети за Македонија, тие му одговориле така грлато дека паметат пред неколку години како ја предал партијата и дека не му верува никој, дури и неговите, ако знае кои се негови.

 

Слични Новости

Ќе остане од Куманово до Гевгелија, за култура пари нема

trajce jovanov

Воздухот во Штип загаден од запалени стрништа

trajce jovanov

ДПМНЕ бара бајач од уплав, за СДСМ да излезе на избори

trajce jovanov

Leave a Comment