Почетна / Балкан / Фолксфсаген во Бугарија

Фолксфсаген во Бугарија

Румен Радев рече дека со Штајнмаер разговарале за изгледите за стратешка германска инвестиција во Бугарија.

Радев го уверил Штајнмаер дека во Бугарија постои целосен консензус да се обезбедат најдобрите можности и сигурна инвестициска средина за една таква инвестици.ерманија ја поддржува изградбата на фабрика на ʺФолксвагенʺ во Бугарија. Тоа го изјави германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер на заедничката прес-конференција со бугарскиот претседател Румен Радев, пренесува БГНЕС

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Словенија зимата пристигна во лето?!!!

Снегот на Балканот оваа година пристигна порано. Во текот на вчерашниот ден, поради спуштање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *