Почетна / Спорт / Фудбал:Брегалница на чело на табелата

Фудбал:Брегалница на чело на табелата

Во втората фудбалска лига –Исток се играа натпреварите од 11 коло, постигнати се овие резултати

„Осогово“ – „Кит Го“  1:0

„Каменица Саса“ – „Слога 1934“  2:0

„Кожуф“ – „Тиквеш“  1:1

„Плачковица“ – „Брегалница“  1:3

„Росоман“ – „Победа“  1:2

На табелата води „Брегалница“ со 29 бода, пред „Тиквеш“ со 27,

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *