Почетна / Спорт / Фудбалерите на Брегалница, како ракометари.

Фудбалерите на Брегалница, како ракометари.

Штипските„сини“ постигнаа историски рекорд. Досега највисоката победа се памети од 17 март 2002 година, кога Младост Муртино во Штип беше совладано со 18-.0 . Тогаш, Брегалница играше во Третата фудбалска лига, исток.Во аналите на фудбалот на Штип сега ќе остане запишана- највисоката победа во историјата на Брегалница постигната на 19 август 2019 година. Во 16 финалето на Купот на Македонија, Брегалница ја совлада екипата на Ново Црнилиште од Прилепско со 22-0.

Штипски асови.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *