Почетна / Спорт / Фудбал:Прва победа на Брегалница.Ноќни младински натпревари во Штип

Фудбал:Прва победа на Брегалница.Ноќни младински натпревари во Штип

И со бледо издание Брегалница во Македонска Каменица против солидната екипа на “Саса“ и тоа , со голот на Мартин Стојанов,постигнат во 44 минута,  ги освоија првите три  бода, во новиот второлигашки шампионат.За прв во Македонија се случува , младинските екипи да играат под светлата на рефлекторите. Во Штип се одиграа две средби. Првата беше меѓу кадетските екипи, втората под светлата на рефлкекторите на Градскиот стадион, на младинските екипи. Одличен впечаток оставија и кадетите и младинците на двете екипи, кои се подготвуваат за новата сезона која почнува на 22 септември.Кадетите на Брегалница ја победија Шкендија со 2-0, со голвите на Дарко Михајлов и Јован Дојчинов.Младите на Шкендија се реваншираа победувајќи ја младинската екипа на Брегалкница со 2-1.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *