Почетна / Спорт / ФФМ УЈДУРМА. НАРЕЧЕНА ТРЕТИ ФУДБАЛСКИ ЛИГИ.

ФФМ УЈДУРМА. НАРЕЧЕНА ТРЕТИ ФУДБАЛСКИ ЛИГИ.

Нова ујдурма на фудбалската федерација.ги менува не само правилата на играта туку и територјалната поделба на понискиот ранг на натпреваруња..Дефинитивно Tрета Фудбалска Лига – Југ во која во минатото првенство партиципираа голем број на екипи од истокот е веќе минато. Имен сите екипи од истокот остануваат на истокот а од истоко во третата јужна лига се придодаваат Младот од Удово и Дојранско езеро – Дојран.Новото третолигашко првенство треба да започне на 12-ти септември , а интерес за натпреваруње појавија екипи на “Карбинци“, “Чешиново“ и “Турново“.За љубов на вистината никој жив не знае како овие екипи станале прваци кога немае организирано општинско фудбалско првенство.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *