Почетна / Бизнис / Хотел “Бочва“

Хотел “Бочва“

Мексиканската дестилерија за ракија од агава воедно е и хотел во градот Сантијаго де Текила во Мексико. Овој хотел во форма на бочва за вино се наоѓа во поле за агава.

Можете да престојувате во една од десетината бочви, а хотелот наречен „Матисес хотел де барикас“ на своите гости им нуди и дегустација, како и туристичка тура.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За повисоки плати, ја качија цената на струјата

АД МЕПСО 2020 година ја заврши со загуба од 5,8 милиони евра, но тоа не …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *