Почетна / Балкан / Хрватски хулиганизам

Хрватски хулиганизам

Маж во хрватскиот град Сплит и го скршил носот на туристка за да влезе пред неа во такси. Сплитската полиција соопшти дека трага по маж кој клоцал и удрил 20-годишна Норвежанка за да влезе во такси возило пред неа, при што и го скршил и носот.

Полицијата соопшти дека инцидентот се случил вчера рано наутро кога 20-годишната Норвежанка се обидела да влезе во таксито. Тогаш непознат маж ја турнал, ја удрил и влегол во таксито пред неа. Нападната девојка побарала лекарска помош поради фрактура на носот.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Отпатува“ – Милан Лане Гутовиќ, алијас Шојиќ.

По краткотрајно боледување , овој свет го напушти и отпатува со својата “бела лаѓа“ познатиот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *