Почетна / Избор на Уредникот / “Христијан Пендаровски“ и “Стево Мицковски“ во Штип

“Христијан Пендаровски“ и “Стево Мицковски“ во Штип

Двете црно бели партии, во Штип на предвремено испитување на теренот за обезбедување на гласови за претстојните претседателски избори.

Претседателот на опозициската ДПМНЕ Христијан Мицковски на пладне пиеше кафе со младите “вмровчиња“, за попладнево во седиштето на партијата да има сериозни разговори со членството.

Во некокординацијата на штабовите денеска во исто време со младите  кафе пиеше и претседателскиот кандидат на СДСМ  Стево Пендаровски.Потоа и тој ,но во општинскиот Мултимедијален центар “Киро Глигоров“ има трибина со граѓаните, односно членовите на СДСМ.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *