Почетна / Бизнис / Цената на нафтата скока до небеса, никој не сака да биде скротител.

Цената на нафтата скока до небеса, никој не сака да биде скротител.

Цената на нафтата денеска надмина 75 долари за барел, првпат од крајот на октомври минатата година.

На растот на цената на нафтата влијаеше најавата за построги американски санкции кон Иран, пренесуваат светските агенции.

Нафатата Брент поскапе утринава на 75,35 долари по барел, што е зголемување од 78 центи во однос на вчера.

Американската лесна нафата се зголеми за 19 центи и нејзината цена денеска изнесува 66,08 долари по барел.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе се откупат 90милиони килограми грозје

Винариите ќе откупат околу 90 милиони килограми грозје, соопшти денеска претседателот на регионалното здружение „Лозароовоштари” …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *