Почетна / Спорт / Четири кола, четири нерешени и четири бода

Четири кола, четири нерешени и четири бода

Фудбалерите на Брегалница се квалификувани пацифисти.Четири кола, четри нерешени средби, и четири  бода, и Брегалница е на четвртото место гледано одоздола на табелата.Во Велес Брегалница одигра 1:1, против екипата Борец.Неверојатно Брегалница благодарејќи на трапавиот голман Денковски прими најсмешен гол, и тоа беше подарено водство на Борец.Брегалница имаше желба, ама немаше игра за повеќе од нерешено, кое беше решено со гол во 94 минута од натпреварот. Израмнувачкиот гол го постигна Дарко Додев.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *