Почетна / Занимливости / Човештвото е зараза-Момоа

Човештвото е зараза-Момоа

Актерот Џејсон Момоа се обрати пред Обединетите Нации и неговиот говор многу потсети на моќните зборови на младата еко активистка Грета Тунберг.Но, на настанот Small Islands Event на 27 септември тој отиде чекор понатаму во осудата за климатските промени и последиците од нив.

Актерот родум од Хаваи, кој постигна најголема слава со улогата на Аквамен, „удри“ не само по светските лидери, ами и целото човештво, велејќи дека „болест што ја заразува планетата Земја“.

Секако, не недостигаа реакции на неговиот непоколеблив став.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *