Почетна / Занимливости / ШКЛ -“Луцент“ промоција

ШКЛ -“Луцент“ промоција

Вечерва во  рамките на манифестацијата Штипско културно лето која се одржува во Дом на млади и тоа на летната сцена ќе се случи промоција на  нов рок албум од групата “Луцент“.”Lucent” e македонски дум рок бенд кој е формиран во 2018г
Бендот го сочинуваат
– Sakh ( guitar,vokal)
– Goran (bass):
– Filip Jezdic(drums)
– Aleksandar Nikodinovski(keyboards).
Албумот Луцент е издаден во јануари 2020 г Промоцијата е закажана за вецерва со почеток од 22 часот на летната сцена во Дом на млади

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

300 милиони долари е “дебела“ Парис Хилтон

Парис Хилтон е најпозната како наследничка на прочуениот луксузен ланец на хотели Хилтон, кој ‘тежи’ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *