Почетна / Занимливости / ШКЛ настапува: Saxophone Quartet “Сергеј Михајлов“

ШКЛ настапува: Saxophone Quartet “Сергеј Михајлов“

Задутре во рамките на програмата на “Штипско културно лето“ во Дом на млади концерт ќе одржи.„Сергеј Михајлов“ Saxophone Quartet .
На програмата се дела од :
Juan R.Arias, Maurice Ravel, Pedro Iturralde, Herbie Hanckok…
Настапуваат:
-Горан кавраков
-Славица Деспотова
-Даме Камчев
-Никола Темелков.

Концертот ќе започне во 22 часот на летната сцена во Дом на млади.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

300 милиони долари е “дебела“ Парис Хилтон

Парис Хилтон е најпозната како наследничка на прочуениот луксузен ланец на хотели Хилтон, кој ‘тежи’ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *