Почетна / Занимливости / ШКЛ недела за поезија и музичка (рок) промоција.

ШКЛ недела за поезија и музичка (рок) промоција.

Дом на млади привршува со успешната организација на 35-тото издание на манифестациијата од обласка на културата и уметноста “Штипско културно лето“.По одличниот концерт на џез триото Зулу 3.4, оваа недела најнапред на програмата е поетското соочување со младиот на многу талентиран поет Андреј Јанков, неделава од аспект на “Летото “ ќе заврши  со музичка промоција  на нов рок албум, на рок бендот Луцент,
“Lucent” e македонски дум рок бенд кој е формиран во 2018г
Бендот го сочинуваат
– Sakh ( guitar,vokal)
– Goran (bass)
Сесијни музичари:
– Filip Jezdic(drums)
– Aleksandar Nikodinovski(keyboards).
Албумот Луцент е издаден во јануари 2020 г Промоцијата е закажана за 31.07 во 22 часот на летната сцена во Дом на млади.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *