Почетна / Занимливости / ШКЛ – “Јас сум петата сестра“

ШКЛ – “Јас сум петата сестра“

Јас сум петтата сестра “ е Театарска претстава која во рамки на ШКЛ ќе биде одиграна вечерва  со почеток 20:30ч.
За љубовта, перцепциите на светот и премрежијата на жената во небиднините.
Б. Конески, П.М.
Андреевски .

Изборот на стиховите и режијата е на  С.Гаврилов
играат:
1.Макрина Јорданова
2.Наталија Спасова
3.Ивана Давкова
4.Ребека Спасова
5.Драгана Иванова

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *