Почетна / Спорт / Штипскиот напаѓач претставен во фудбалска Унгарија

Штипскиот напаѓач претставен во фудбалска Унгарија

Бојан Мијовски, „штипско дете“, почна во Мал Ајакс , па во Брегалница и продолжи во Работнички и Ренова, за сега да стигне во познатиот клуб во Унгарија, еден од најстарите во оваа држава, МТК.
Пред некој ден Мијовски потпиша за МТК. Денеска беше претставен на јавноста во Будимпешта.
„Чест ми е и задоволство што потпишав за МТК од Будимпешта. Ќе дадам се од себе за овој клуб да постигнува успешни резултати и да ги задоволам со своите игри навивачите.
ХАЈРА МТК“- се огласи раскошниот талент, Бојан Мијовски.

“Штипски асови“

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *