Почетна / Инфо / Штипски арамии, на “операција“ во Кочани, минале неславно

Штипски арамии, на “операција“ во Кочани, минале неславно

На 01.09.2019 во 20.40 часот во Полициската станица Кочани бил приведен З.В.(38) од Штип, поради тоа што во 09.10 часот, со уште едно лице, во спортска обложувалница во Кочани физички го нападнале вработениот М.А.(18) и се обиделе да одземат пари, но не успеале.Арамииите влегле во обложувалницата и со ножеви се заканувале на вработениот дека ако не ги даде парите ќе го заколат.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *