Почетна / Спорт / Штипското борење има млади талентирани борачи

Штипското борење има млади талентирани борачи

Во Катунци, Бугарија се одржа големиот меѓународен турнир во борење за деца, пионери и кадети. Штипските деца на Балканец се вратија со 7 медали, а во екипна конкуренција го освоија второто место.
Златни медали од Балканец освоија децата Јован Балабанов и Андреј Трајчев, трети Давид Гичев, Јован Стефанов,, Љупче Ташев , во пионерска трето место освои Бојан Спасевски, а кадетот Фадил Назифов беше втор.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *