Почетна / Црна хроника / Штипјани не љубат да носат маски

Штипјани не љубат да носат маски

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (13/14.08.2020 ) на ниво на СВР Штип, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 25 прекршоци.

ПС од ОН – БЕРОВО 2
ПС од ОН – ВИНИЦА 3
ПС од ОН – ДЕЛЧЕВО 0
ПС од ОН – КОЧАНИ 0
ПС од ОН – ПРОБИШТИП 2
ПС од ОН – СВЕТИ НИКОЛЕ 2
ПС од ОН – ШТИП 16

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *