Почетна / Избор на Уредникот / Штип е предизборно “зависен“

Штип е предизборно “зависен“

На полноќ истекува рокот за собирање потписи за независни кандидатури за градоначалници и советници за локалните избори закажани на 17 октомври.Во подрачната единица на Државната изборна комисија во Штип, досега небеа поднесени независни листи за советници, ниту пак листа за независен кандидат за градоначалник.На гласачките лист најверојатно во Штип ќе ги има Д-р Сашко Николов, Иван Јорданов, и Ванчо Санев.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *