Почетна / Избор на Уредникот / Штип има нов градоначалник.

Штип има нов градоначалник.

Државната изборна комисија ги обработи сите податоци од избирачките места во Штип. На изборите за градоначалник во Штип гласале 14.528 граѓани од вкупно 41.777 гласачи.Кандидатот на СДСМ, Сашко Николов кој веднаш по гласањето прогласи победа, освоил 11.668 гласа или 80,31 отсто од гласовите. За Симон Поликарп, кандидат на Интегра гласале 1.198 или 8, 25 %, неважечки ливчиња има 824 или 5,67 %. Кандидатот Лазар Наумов од ТМРО освоил 284 гласа, Трајчо Митев 283, а Гоце Анѓелов од коалицијата „Иднината во наши раце“, 271 глас.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *