Почетна / Балкан / Што се случува со Србите?Нова семејна трагедија!

Што се случува со Србите?Нова семејна трагедија!

Семејна  трагедија во Србија кај Ужце утринава.Во подрум на стамбена зграда е најдено тело на 51- годишната Снежана М., а кратко после тоа е најдено уште едно тело  обесено пред семејната куќа во селото Горјани кој бил сопруг на Гордана.

Според српски „Курир“ телото на Снежана е најдедно утинава во 7  часот во подрум во зградата во која живеела.Таа повикала такси, но бидејќи долгп ја немало на таксистот и на нејзините роднини кои ја очекувале им било чудно дека ја немаповикале полиција.

Кога пристигнала полицијата го нашле подрумот заклучен, а клучот го имал нејзиниот сопруг.Со помош на пожарникари е искршена ввратата каде е затекнато безживотното тело на Снежана.

Кратко после тоа пред семејната куќа во Горјани на 10 километри од Ужице е најден обесен нејзиниот сопруг. Тој имал забрана одредена во суд и не смеел да и се доближува поради семејно насилство, а разводот бил во тек.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Словенија зимата пристигна во лето?!!!

Снегот на Балканот оваа година пристигна порано. Во текот на вчерашниот ден, поради спуштање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *