Почетна / Спорт / Јас “Ферари“, тие “Фиќо“

Јас “Ферари“, тие “Фиќо“

Кога е во прашање Златан Ибрахимовиќ повеќе ништо не изненадува, па така ниту потсмевот со кој гледа на своите соиграчи во Л. А. Галакси и нивото на фудбалот во САД.

Швеѓанецот изјави дека се чувствува како Ферари во компанијата на Фиат, обвинувајќи ги другите дека не се на негово ниво.

„Кога играв во Европа, играчите беа блиску до моето ниво, а комуникацијата на теренот беше полесна. Сега не е така, морам да го забавам темпото и да го намалам нивото за да ги направам работите. Збеснувам кога нема да ми подадат во вистинскиот момент. Се чувствувам како Ферари меѓу Фиат возила“, призна Ибрахимовиќ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *