Почетна / Избор на Уредникот / ЈП “Исар“ нов ковид кластер???

ЈП “Исар“ нов ковид кластер???

Од денеска и во Јавното претпријатие „Исар“ во Штип има три случаи потврдени со корона вирусот. Во административната зграда на ова јавно претпријатие, како што велат   целосно ги почитуваат мерките и протоколите за заштита од корона вирусот, но некои од новозаразените имале контакти со инкасаторите кои се постојано на терен. Останатите вработени нема да бидат тестирани на Ковид-19, освен во случај да појават симптоми, сепак, постои опасност, сосема слично како и штипските конфекции, ЈП „Исар“ да биде нов кластер на корона вирусот во Штип

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *