Почетна / Занимливости / Љубимци-фотомодели

Љубимци-фотомодели

Овие кучиња и мачиња на социјалните мрежи веројатно имаат повеќе следбеници од вас. Без разлика на тоа дали се љубители на кучиња или сте луди по мачки, социјалните мрежи се место на кое можете да минете часови гледајќи фотографии од најслатки животни.

Во 2019-та година, Инстаграм станал главно одредиште за споделување на фотографии од домашни миленичиња, а по користењето на повеќе од 250 милиони хаштагови како што се #dogsofinstagram и #catsofinstagram, тешко е да се издвоите од масата.

Објавена е листа на пет најследени домашни миленичиња во Велика Британија. Меѓу нив се самоједот “кој се смее”, и уште некои преслатки животинки.

Ова се петте домашни миленичиња кои се најследени во Европа:

1. @mayapolarbear (куче – 1,7 милиони фанови)

2. @zulathepom (куче – 1,2 милиони фанови)

3. @milperthusky (куче – 922.000 фанови)

4. @wat.ki (кучиња – 819.000 фанови)

5.@dalmatien (пес-800.000 фанови)

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *