Почетна / Занимливости / Ќе ни требаат кредити за да купиме храна

Ќе ни требаат кредити за да купиме храна

Глобалните резерви на храна се на раб на катастрофа, покажува новообјавен извештај на Меѓувладиниот панел за климатски промени при Обединетите нации.  Според авторите на извештајот, станува сè потешко да се произведе храна среде сè почестите суши, топлотните бранови, пожарите, поплавите и топењето на пермафростот.  Едно од најважните откритија на нашата работа е дека има многу нешта што можеме да ги направиме сега. Тие ни се достапни. Она што некои од овие решенија го бараат се внимание, финансиска поддршка, околина во која има услови – истакна Памела Мекелви, водечки автор на извештајот.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *