Почетна / Занимливости / Ќе се одржи Фестивалот “Малиот принц“

Ќе се одржи Фестивалот “Малиот принц“

Националната установа Центар за култура “Ацо Шопов“, повторно е организатор на Фестивалот на претстави за деца “Малиот принц“. Минатата година заради организациски  неподготвености и финансиски недоречености фестивалот не се организираше. Оваа година истиот ќе се одржи од во терминот од 22 до 26-ти септември. Ќе биде одиграни најдобрите претстави за деца во Македонија, и домаќинот веќе подготвува нова театарска претстава за деца.Одржувањето на фестивалот во континуитет, ја гради и надградува љубовта кон театарот и театарската уметност кај децата, кои потоа се постојана и најблагодарна театарска публика.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *