Почетна / Занимливости / Џез, поезија и 40`се во Дом на млади

Џез, поезија и 40`се во Дом на млади

Дом на млади неделава има бројни програмски активности.На 20-ти промоција на македонската џез сцена Jazz fortnight Целта е промоција на најдоброто од македонската џез сцена.

Следниот ден 21-ви март ќе биде одбележан Светскиот ден на поезијата со објавување на конечните резултати од литерарниот конкурс за ученици од основното , средното образование како и возрасни групи.

На 22-ри Дом на млади е носите на програмата со која се одбележува традицијата наречена „четр‘се„. На сцената на Дом на млади ќе има богата понуда од фолк па се‘ до рок , како и други изведби.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *