Почетна / Спорт / 10 то коло фудбалски шампионат-Жени

10 то коло фудбалски шампионат-Жени

Во фудбалскиот шампионат на Македонија за жени се одиграа натпреварите од 10-тото коло еве ги резултатите.

Резултати од 10-тото коло:

„Плачковица“ – „Кочани“  5:0

„Шкендија“ – „Деспина“  1:3

„Љуботен“ – „Каменица Саса“  0:7

„Скопје“ – „Атлетико“  10:0

„Топ Гол“ – „Борец“  3:0

„Ас Јунајтед“ – „Шкупи“  8:0

„Речица“ – „СЦ Истатов“  2:1

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *