Почетна / Занимливости / 37 години од смртта на Ацо Шопов

37 години од смртта на Ацо Шопов

Националната установа Центар за култура “Ацо Шопов“ одбележувајќи го 20-ти април, денот на смртта на неодминливата поетска величина Ацо Шопов, ја организира манифестацијата “Во чест на поетот“.

Во рамки на програмата тој ден 19-ти април во 19 часот, во спомен собата на “Ацо Шопов“, се организира промоција  на книгата од авторот Благој Самоников со наслов “Песни за мали и големи деца“.За книгата ќе говоро Д-р Јованка Денкова, а стихови ќе читаат Росана Бадева, и Даниела Кузманова.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *