Вести

Русија СП-фудбал 2018

ОВА Е РАСПОРЕДОТ НА СИТЕ НАТПРЕВАРИ НА СВЕТСКОТО ФУДБАЛСКО ПРВЕНСТВО ШТО СЕ ОДРЖУВА ВО РУСИЈА.СИТЕ 64 НАТПРЕВАРИ ЌЕ СЕ ЕМИТУВААТ НА МАКЕДОНСКАТА РАДИО И ТЕЛЕВИЗИЈА.

КЛИКНИ НА ВРСКАТА  ДА ГО ВИДИШ РАСПОРЕДОТ.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Во рамки на второто коло во Премиер лигата, денешните натпревари ги заокружи големото лондонско дерби помеѓу Арсенал и Челзи. „Топчиите“ гостуваа кај Челзи и беа поразни и во второто коло со 3:2. Во рамки на првото полувреме беа постигнати фантастични погодоци за ова дерби да ја добие својата вистинска слика Резултатот го отвори Педро во … Вистинска лудница во Лондон: Челзи запиша нови три бода во финишот против „Топчиите“ (ВИДЕО)

• Во рамки на стартот на новата сезона во Серија А, актуелниот италијански шампион, Јувентус славеше на гостувањето кај Киево со 2:3. Се намачи Јувентус за ваков епилог, што сепак на крајот резултираше со победа за фаворитот на овој меч. Иако во раната 3. минута резултатот го отвори Кедира, Степински беше подготвен да го врати во … Избегнато реми деби за Роналдо и „Старата дама“ на стартот од новата сезона во Серија А: Јуве во 93. поуспешен од Киево (ВИДЕО)

• Новото засилување на Милан, Иван Стриниќ има проблеми со здравјето. На рутинскиот преглед пред стартот на новата сезона во Серија А, дијагностицирани му се срцеви проблеми. Клубот даде изјава дека со играчот ќе се одработат дополнителни прегледи, но она што е сигурно е стопирање на било какви спортски активности до понатамошните резултати. Стриниќ, освојувач на … Сериозни проблеми за Гатузо: Новото засилување со дијагноза за срцеви проблеми, неговите активности се стопираат!

• Дерби во вистинска смисла на зборот. Арсенал по негатива од 2:0 против Челзи, успеа да се врати со 2 брзи погодоци на „Стемфорд Бриџ“. По вториот погодок на Мората во 20. минута, сите ги отпишаа „Топчиите“, но во 37. минута Михтаријан, а во 41. минута Ивоби беа прецизни за тотален кам бек на Арсенал на … Каков кам бек на „Топчиите“: Ивоби го враќа Арсенал целосно во големото дерби (ВИДЕО)

• Екипата на Арсенал гостува на „Стемфорд Бриџ“ во рамки на второто коло во Премиер лигата. По само девет минути игра, избраниците на Унаи Емери потклекнаа пред фантастичниот напад на Плавите, преку кој реализираше Педро за водство на домашниот состав. Во продолжение погледнете го неговиот погодок: „Топчиите“ на колена, Педро го разбуди „Стемфорд Бриџ“ (ВИДЕО)

• Највлијателниот играч во редовите на Голден Стејт Вориорс, Стеф Кари во досегашната кариера настапувал само во овој тим, и во интервју за ЕСПН истакна дека би сакал до крајот на својата кариера да го носи дресот на „Воините“. „Тука сум дома и сакам да останам во Голден Стејт.Тука би сакал да останам до крајот на … Стеф Кари: Дома ќе си одам само ако сестра ми се омажи

• Тренерот на Интер, смета дека неговиот тим е еден од кандидатите за титула. Многумина ќе кажат дека на Јувентус тешко кој може да им парира во Италија, особено откако пристигна Кристијано Роналдо, но во Интер сметаат дека сето она што го работат треба да донесе одредени резултати. „Подготвени сме. Мораме да ги победуваме сите, па … Изјавата на Спалети ги дигна до небо фановите, но дали го разбуди „Ѓаволот“ во Јувентус?!

• Во рамки на второто коло во Премиер лигата, во терминот од 16 часот се одиграа пет меча. Очекувано во дуелот помеѓу Тотенхем и Фулам славеше домаќинот благодарение на погодоците на Лукас во 43., Трипие во 74. и Кејн во 77. минута. Сепак коночниот резултат гласеше 3:1, а почесниот погодок го постигна Митровиќ кој погоди во … Евертон и Тотенхем без мака, Вест Хем поразен дома (ВИДЕО)

• За Кристијано Роналдо денес е нов старт, а по тој повод не можеше да довие подобра порака. Бразилската легенда, Пеле му посака на Роналдо среќа во новиот предизвик во кариерата. Имено, Јувентус денес ќе го отвори овогодинешниот шампионат, а првиот меч ќе го игра на гостувањето против Киево. Сите очи се вперени во најдобриот играч … Познат е составот на Јувентус, се огласи и легендарниот Пеле (ФОТО)