Почетна / Избор на Уредникот / 5 милиони евра за регионот од ИПА програмата

5 милиони евра за регионот од ИПА програмата

Општина Штип беше домаќин на работилница за добиени проекти во рамките на вториот повик за предлог проекти од interreg – ИПА програмата за прекугранична соработка со Република Бугарија.
Во овој повик досега се потпишани 14 договори со вкупна вредност од 5,1 милиони евра, а се очекува да се потпишат уште 3 договори.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *