Почетна / Црна хроника / 50 килограми марихуана во Охрид, а не е за медицински цели.

50 килограми марихуана во Охрид, а не е за медицински цели.

Во координирана акција на Oддeлението за организиран криминал од МВР, синоќа во автомобил кој сообраќал на регионалниот пат Охрид – Св.Наум, во близина на населбата Рача управуван од С.Л. (53) од Струга е пронајдено 50 килограми марихуана.

Дрогата била сокриена во багажниот простор во три патни торби. Во акцијата уапсен е иС.И. (31) од Струга, кој управувал друг патнички автомобил. По целосно документирање на случајот, СВР Охрид, против нив ќе поднесе соодветна кривична пријава. 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *