Почетна / Спорт / Брегалница игра со две нозе во една копачка

Брегалница игра со две нозе во една копачка

Синоќа под рефлектори мислиш се игра натпревар од Лига европа, а тоа се играло натпревар од Втора лига на Македонија, меѓу  омрзнатиот миленик Брегалница, и гроздоберачите од Кавадарци тиквеш.

Ова било супер дерби.Смешно е да тврдите за второлигашки фудбал во нација пласирана некаде околу стотот место според ФИФА и УЕФА, дека тоа е супер дерби.

Божем Брегалница, напаѓа, и божем тиквеш се брани, и на крај еден гол  во голот на домаќинот и слава небаре сте ја освоиле лигата на шампиони.

Селфи мелфи, веселба со пречек во Кавадарци.Можеби и со право бидејќи во крајот Тиквеш не смее да загуби натревар, а реално тоа го може ако Федерацијата на фудбалската мафија така одлучила, инаку нема  теорија во сите натпревари Тиквеш да е победник.

Брегалница, што да се каже, игра фудбал со двете нозе во една копачка.Но затоа земаат пари како да имаат четири раце.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *