Почетна / Спорт / Тешка победа, но победа над прволигаш за Брегалница

Тешка победа, но победа над прволигаш за Брегалница

Штипските „сини“ го потврдија својот квалитет. Ја победија екипата на МАКЕДОНИЈА ЃП со 1-0, со голот на Пепи Георгиев во 40 минута. Во акцијата учествуваа повеќе фудбалери и на крајот по одличниот центаршут топката дојде до Пепи Георгиев , кој го матира гостинскиот голман. Димовски. А да се победи прволигаот. во чии редови играат и тројца бразилци не беше едноставно.и лесно. Гостите први се заканија во 8 и 10 минута, кога голманот на Брегалнмица добро интервенираше. Потоа, Брегалница не само што воспостави рамнотежа, туку беше и подобра..

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *