Почетна / Избор на Уредникот / 750 евра плата и во ЕУ.Да беше, ќе беше!!!

750 евра плата и во ЕУ.Да беше, ќе беше!!!

Да постоеше Југославија, по направените анализи, ќе имавме плата од 750 евра, и веќе ќе бевме членки на Европската унија.

Да беше, ама не беше, бидејќи беше сеопшт национализам и под нозе ја ставивме бившата ни држава.

Некој ќе рече југоносталгичар, а која носталгија по сегашнава држава.

Не` фака меланхолија, тага, жал и нервоза од состојбата денес

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *