Радио Штип
Балкан

84 килограми марихуана заплени црногорската полиција

Црногорската полиција заедно со албанските колеги спречи шверц на марихуана, што едно лице ја прошверцувало преку од Албанија во Црна Гора преку Скадарското Езеро.

Спакувана во 97 пакетчиња и тежина од 84 килограми, дрогата била запленета во регионот на Збељ.

Шверцерот откако ја забележал полицијата, побегнал во правец на Албанија, оставајќи ги торбите со дрогата. Полициите на Албанија и на Црна Гора работата на идентификација на оној кој ја поседувал дрогата.

Слични Новости

Пожар во центарот на Тузла

trajce jovanov

Бугарскиот академик Д-р Николај Цанков, почесен доктор на науки на УГД

trajce jovanov

Босанскиот сериски убиец, е убиен

trajce jovanov

Leave a Comment