Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Кристиано Роналдо ова лето го шокира фудбалскиот свет кога реши да го напушти Реал Мадрид и да се пресели во редовите на Јувентус. Флорентино Перез открива дека Роналдо решил да замине од лични причини и дека Јувентус бил единствен клуб кој понудил 100 милиони евра. „Клаузулите кои Реал Мадрид ги става во договорите на играчите … Перез проговори за трансферот на Роналдо: Сакаше да замине поради лични причини!

  • Дуелот помеѓу АЕК и Цирих во Лига Европа го одбележа косовксиот репрезентативец Бенџамин Кололи. Кололи постигна гол од пенал и почна да се радува, но заборави на една многу важна работа… Имено, тој ги прескокна рекламите, па заштитната ограда и исчезна. Соиграчите беа во шок, го бараа, а потоа видоа дека падна во канал кој … Видео: Трчаше да го прослави голот и падна во канал!

  • Англиските медиуми пренесуваат дека Манчестер Јунајтед сака да ја исправи грешката и да го врати Мемфис Депај на „Олд Трафорд“. Депај пристигна на „Олд Трафорд“ како големо засилување од ПСВ во 2015 година, но кога пристигна Мурињо на клупата воопшто не му даде шанса и даде зелено светло за негова продажба. Холанѓанецот се пресели во … Мурињо ја признава грешката – го враќа Депај во Јунајтед

  • Андер Ерера најверојатно ја игра последната сезона на „Олд Трафорд“, па многу европски гиганти веќе почнаа да се борат за неговиот потпис. Договорот на Ерера со „црвените ѓаволи“ истекува на крајот на сезоната, што го прави играчот уште поинетерсен за останатите клубови. Иако Мурињо неодамна изјави дека сака да го задржи Ерера во своите редови, … Милан и Барса ја сакаат ѕвездата на Јунајтед – за без пари

  • Бенџамин Менди на почетокот на сезоната докажа дека е многу важен играч за екипата на Манчестер Сити. Блескаше во новата натпреварувачка година, додека Сити без него наиде на проблеми, поразени се на стартот од Лигата на Шампионите на домашен терен од Лион, лев бек игра Делф, а токму по неговата грешка Французите поведоа. Јасно е … Нови главоболки за Гвардиола!

  • Манчестер Сити оваа сезона е посочен како главен фаворит за освојување на Лигата на шампиони, клубот не крие дека тоа е главна цел, но навивачите не се заинтересирани за тој турнир. Така барем покажуваат бројките. Имено, првиот натпревар од групната фаза против на „Етихад“ го посетија „само“ 40.111 гледачи. Капацитетот на стадионот изнесува 54.693 места, … Навивачите на Манчестер Сити не ја сакаат Лигата на шампиони

  • Судбината за Барселона изгледаше многу црна кога Бразилецот го напушти клубот, а многумина ја критикуваа одлуката да се купи Дембеле за огромни пари, особено по првата сезона во која имаше проблем со адаптацијата, но и со повредите. Младиот Французин во првата година во Каталонија одигра само 23 натпревари и постигна 4 гола во сите натпреварување. … Барса веќе го заборави Нејмар, спрема две нови засилувања!

  • Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед и сегашна ѕвезда на Кристал Палас, Вилфрид Заха, изјави дека не успеал на „Олд Трафорд“ бидејќи не добил поддршка од раководството. Заха пристигна на „Олд Трафорд“ кога имаше само 19 години, но не успеа да се наметне, беше испраќан на позајмица, а во 2014 година се пресели во Кристал Палас. … Заха ја отвори душата: Во Јунајтед поминував низ вистински пекол!

  • Тренерот на Интер, Лучијано Спалети призна дека го очекува тежок натпревар утре против Сампдорија и сака да го види истиот караткер кој што тимот го покажа против Тотенхем. „Сампдорија е тежок противник и има тренер кој практикува модерен фудбал. Трите бода утре ќе означуваат многу повеќе од две победи со ред. Сакам да го видам … Спалети: Сакам да го видам истиот карактер како против Тотенхем!

Следи не на twitter