Вести

Sportski

Најнови спортски вести и резултати
  • Откако веста за младиот навивач на Шкотска Џејмс Мекалхин се прошири низ македонските медиуми приказната доби среќен крај! Имено, на својот Фејбук профил се огласи братот на момчето кој претходно бараше помош. „Имаме новост. Џејмс успеа да не контактира и сега е на пат за дома. Ви балгодариме на сите за помошта“, напиша Конор на … Драмата доби среќен крај: Навивачот кој се изгуби во Скопје е на пат за дома! (фото)

  • Долго време се пишуваше за штрајкот на работниците на ФИАТ поради трансферот на Роналдо. Компанијата ФИАТ како ќе финасира дел од платата на Кристиано Роналдо во Јувентус, а поради тоа најавен беше и штрајк на вработените, но на крајот тој се покажа како неуспешен. Имено, работнциите наводно биле револтирани поради тоа што фирмата долги години … Најавуваниот штрајк во ФИАТ поради Роналдо доживеа – фијаско!

  • Фудбалерите на Интер денес одиграа пријателски натпревар против Сион и забележаа пораз од 2:0. Лучијано Спалети на овој натпревар ја проба формацијата 4-2-3-1, но баш и не се прослави. Во средниот ред играа Наинголан, Политано и Карамох, а најистурен беше Лаутаро Мартинез. Но, она што најмногу ги загрижи навивачите на Интер не е поразот. Имено, … Лош старт: Интер изгуби, Наиголан се повреди на дебито (видео)

  • Воодушеви во Турција изминатата сезона, можеше да направи трансфер во европските гиганти, но ја избра Кина. Андерсон Талиска во Бенфика пристигна во 2014 година од Баија. Веднаш покажа дека се работи за голем талент, се споменуваше дека Мурињо сака да го доведе во Челзи, но после две години во Лисабон премина на двегодишна позајмица во … Каков играч, а ја избра Кина – Талиска имаше спектакуларно деби за Гвангжу! (видео)

  • Секој има право да го менува мислењето, секако, но не и да дели лекции… Јирген Клоп во 2015 година седна на клупата на Ливерпул и дефинитивно им донесе напредок во играта, а со тоа и можност да привлекуваат светски ѕвезди. Клоп сака во својот тим да доведе уште неколку фантастични играчи и да тргне во … Зборовите на Клоп од 2016 година…Зарем не е малку лицемерено?

  • Голем потег на хрватскиот фудбалски сојуз! Имено, како што најавуваат медиумите во Хрватска сојузот на оваа земја ќе додели дресови на 12-те тајландски момчиња кои после 15 дена беа извлечени од пешетерата во која беа заробени поради обилните дождови. „После враќањето на хрватската репрезентација од Светското првенство во Русија, Хрватскиот фудбалски сојуз и претседателот Давор … Хрватите покажаа големина: Ќе испратат дресови до спасените момчиња од Тајланд

  • Се беше одлично и одеднаш шокатни вести за навивачите на Ливерпул… Веќе пишувавме дека на трансфер пазарот работат одлично, а сега се соочуваат со сериозен проблем – Окслејд Чемберлејн кој одигра одлична прва сезона, ќе ја пропушти скоро целата наредна! Да потсетиме, Чембрлејн се повреди во полуфиналето од Лигата на шампионите против Рома, настрадаа лигаментите. … Шок за Ливерпул: Чемберлејн во „аут“ цела сезона!

  • Бразилецот, Алисон Бекер одлучи да го напушти тимот на Рома и својата кариера да ја продолжи во редовите на Ливерпул. Алисон го воодушеви фудбалскиот свет со своите настапи во минатата сезона и на изненадување на сите навивачи на Рома одлучи да ја прифати понудата од Ливерпул. Бразилецот веќе отпатува за Англија. Фудбалерот на Рома, Диего … Пероти: Ситуацијата со Алисон веќе ја поминавме со Салах и Наинголан

  • Екипата на Брест Мешков која е еден од противниците на Вардар, во најсилната група А од Лигата на Шампионите, стартуваше со подготовките за новата натпреварувачка сезона. Шампионот на Белорусија доби нов тренер, во поранешниот стратег на Висла Плок и актуелен селектор на Аргентинската репрезентација, се работи за Маноло Каденас. Негов помошник ќе биде Раул Алонсо, … Противникот на Вардар во групата А од ЛШ, Брест Мешков, означи старт на подготовките за новата сезона

Следи не на twitter